A package of 26 pens costs $12.25 . What is the cost per pen, rounded to the nearest cent ?

a package of 26 pens costs $12.25. what is the cost per pen, rounded to the nearest cent? a.$0.47 b.$0.48 c.$0.49 d.$0.50 - Read more

a package of 26 pens costs $12.25.what is the cost per pen,rounded to the nearest cent?a.$0.47b.$0.48c.$0.49d.$0.50. weegy; Search; More; PRO; Research; Expert; - Read more

Discussion about A package of 26 pens costs $12.25 . What is the cost per pen, rounded to the nearest cent ?


A package of 26 pens costs $12.25 . What is the cost per pen, rounded to the nearest cent ? resources

TEST OF DATA INTERPRETATION III Online Practice Test

What is the angle for the sector representing paper cost ? (A) ... the sale price per copy would have been ... (to the nearest whole %)?

Problem solving for 3rd-4th to 12th grade

The page is an exercise in using reliable problem solving ... and a pen. Those items cost $8.45 and ... of greater than 10 per cent above their daily cost?

This exam and others are available at http://adultaged ...

for storage plus a 5-cent per ... Total feed cost for the pen is $26,634. Feed cost per pound ... per US $ per US $ per US $ per US $ per US $ Jan 05 1.22 11.26 ...

CS557/c2.mth on Fri Nov 16 15:09:32 PST 2012

Customizing a general package like ERP. ... (rounded to nearest cent) 0: 100 ... in the above example and assuming an interest rate of 6% per year, the cost benefit ...

April Fool! A round up of the best (and worst) hoaxes ...

... (it's a pen which "remembers ... in clockwise and counterclockwise directions at 99.999999 per cent of the ... Fool's day" and not "April Fools ...

Leestock Cattery - Prices

At our cattery charges are per day ... This deposit will be deducted from the final total cost of ... 5 cats together in a family pen (incl. insurance) - £26.25; ...

UPS: Fuel Surcharge - United Parcel Service

Current Fuel Surcharge Rate for Package Services: ... rounded to the nearest cent. ... 12.25%. $4.70. $4.78. 12.50%. $4.78. $4.86.

Past exams are available at http://adultaged.missouri.edu ...

The farmer estimates the total cost of gain to be $0.90 per pound. The nearest breakeven ... 5-cent per bushel handling ... cost for the pen is $27,705. Feed cost per ...

Australia Post General Discussion (Part 3) - On the web

... pays for postage. the rpl is an extra cost to ... 26 Article Lodged RYDALMERE BC 06/06/12 12:25 Article ready ... label on the parcel per AP's advice on ...

SHOW MORE ....

What is 42.858714286 rounded to the nearest cent?

a package of 26 pens costs $12.25. what is the cost per ... A package of 26 pens costs $12.25. ... What is the cost per pound rounded to the nearest cent.

Did the same people that killed the Kennedys also kill ...

Find Answers now: Did the same people that killed the Kennedys also kill Marilyn Monroe?, Mr. TellMe is #1 search engine of Meanings and Definitions.

Student Date Period 6-1 Computing Sales Tax

Find the unit price per pen, rounded to the nearest tenth of a cent. 3. ... What is the unit cost per plate, rounded to the nearest ... a 50-count package costs $ ...

4.5 Dividing Decimals - Welcome to MHHE

The cost per item is rounded to ... CHECK YOURSELF 4 An office paid $26.55 for 72 pens. What was the cost per pen to ... the average cost per book to the nearest cent?

mobile.de - Germany’s Biggest Vehicle Marketplace Online

Your costs are based on the average number of ads that you have run per day on mobile.de ... the monthly costs of the Red Pen Price will ... (in per cent). ...

Jiskha Homework Help - Search: In one store, bananas cost ...

... dollars per pound. If he pays $12.25 for 2 ... 1.25 and $1.26 per pound,verify that the total cost is ... rounded to the nearest cent? What is the cost ...

2013 USPS POSTAGE RATE - Stamps.com

... 0.5 lb. $32.59 and up $26.91 and up $5.68 and up 13.20% ... • Lowest costs for packages under 3 lbs. ... (UPS/FedEx charge up to 15% per package)

Want More? - Springwise.com

Want access to everything we’ve ever spotted? Gain instant and exclusive access to over 5,000 of the most creative ideas, innovations and startups on our database ...

Internet - Wikipedia, the free encyclopedia

Internet users per 100 inhabitants ... sometimes in the same way as some previously had pen pals. The Internet has ... the recent spread of low cost Internet access ...

tide to go | eBay - Electronics, Cars, Fashion ...

Find great deals on eBay for tide to go and stain remover pen. Shop with confidence. ... $26.75; Buy It Now; ... New! 4 Tide To Go Packages ...

Grade 5 Sunshine Math - Scribd - Scribd - Read Unlimited Books

Seven packages of 3 tapes per package can be purchased ... have been rounded up to the nearest cent. In ... scores at least 100 stars in Sunshine Math ...

Electronic Cigarette E-Cig Vapor Store Start Up Sample ...

So why do I need a Business Plan? Business plans are designed by nature ... all customers Compensation Package The business realizes its ... Cost per unit Total cost ...

Evaluating Measurement of Two-Dimensional Figures Key

The carpet she has selected costs $19.95 per square yard. ... to the nearest cent, will it cost her to carpet the rooms? A = 66.94 square yards 66.94 ... 12/25 (48%) c.

BBC - Newsnight: From the web team: The NHS: At What Cost?

They're now off patent and cost the NHS pence instead of £20 approx per month as ... for 22.9 per cent of total costs; ... packages including pensions ...

LinkedIn Answers - No Longer Supported | LinkedIn Help Center

LinkedIn Answers was a feature that allowed members to ask questions and let other LinkedIn members provide answers. Although that feature no longer exists, there are ...

Preferred number - Wikipedia, the free encyclopedia

... safety or cost, ... The √2 factor also appears between the standard pen ... Measured film speeds are rounded to the nearest preferred number from ...

Math RCT | PDF Flipbook - YOUBLISHER

... only a no .2 pen cil on the answer ... can bu y if each package costs $3.00 9 what is th ... is this distance rounded to the nearest 10 miles 1 200 ...

Jiskha Homework Help - Search: Solve the problem. Round to ...

The height of the rock formation is rounded to the nearest foot. ... ... A package of 16 tea bags costs $2.29. ... Round to the nearest tenth of a cent.

Numeracy Test - University of Kent

5 oranges cost 75p, therefore one orange costs 75 divided ... Mortgage costs = £250 per month = 250 x 12 ... 17,400 x 100 = 21.8% = 22% rounded to nearest ...

Immigration Watch International (2): January 2012

Last year 41 per cent of appeals to the Migration ... gathered to help pen the State of the ... was last caught and per-hour cost for ...

hrsbstaff.ednet.ns.ca

hrsbstaff.ednet.ns.ca

Times Online

The Times online log in page. Enter your username and password to login.

UPS/FedEx Brokerage Fee – avoid scam (Canada) | Trueler

I refused to pay the $40 brokerage on a package with ... This is not the cost of actual brokerage ... Ignore the software licensing costs (thousands of dollars per PC ...